Can-Am 2013

FACEBOOK: SPÄŤ NA AKTUALITY

Uverejnené: 26. júla 2012  |  Autor: Motoshop Žubor

Can-Am 2013
 

Kanadský výrobca Can-Am predstavil ponuku modelov pre sezónu 2013. Prinášame Vám krátky prehľad noviniek.
 
Nový Outlander MAX 1000
 
Do top noviniek s modelov pre rok 2013 sa určite radí predĺžená verzia Outlander 1000 MAX. Je vybavená novou generáciou SST G2 rámu, ktorý mal premiéru v roku 2012 a pre rok 2013 sa stane súčasťou prakticky celej Outlander rady. Nový rám zabezpečí stabilnejšie a jednoduchšie riadenie. Poháňaná je dvojvalcovým motorom V-Twin s obsahom 976 ccm a výkonom 82 koní, čím sa radí na vrchol svojej kategórie. Predĺžená verzia je urobená tak, ako sme u Can-Am zvyknutí. Pribudol priestor na nohy, rázvor sa predĺžil o 20 cm a pochváliť sa môže novým, odnímateľným sedadlom so zadnou opierkou, ktorá sa dokáže nakloniť v uhle 8 stupňov. Madlá na ruky sú upevnené priamo na sedadle. Pribudli nové ramená na zadnej náprave, úpravou prešlo predné odpruženie a vo výbave nechýba nový 3-stupňový posilňovač riadenia DPS.
 
Outlander X MR
 
Outlander X MR pre rok 2013 prichádza s novým faceliftom a 1000 – kou V-Twin motorom. Je postavený aj naďalej na podvozku z predĺženej verzii Outlander MAX. Nová verzia je vybavená nastaviteľným vzduchovým podvozkom Fox, ktorý pri bežnej jazde môžete nechať nízko a po dofúkaní podvozku môžete vyraziť do vody.
 
Commander
 
Commander pre rok 2013 prešiel len menšími zmenami. Verzie X, XT a Limited budú vybavené dynamickým posilňovačom riadenia DPS. Na rozdiel od Renegadu a Outlanderu bude mať len jen stupeň nastavenia. Úpravou prešiel aj podvozok, ktorý dostal rýchlejšiu uzávierku predného diferenciálu Visko-Lok QE. Rok 2013 prinesie nové farebné prevedenie a to bielu perleť, ktorá nahradí modrú. Verzia X prichádza s novým poťahom sedadiel a grafikou.
 
DS 450 X mx
 
Športový šampión DS450 X MX sa pre rok 2013 vracia s novými vysoko-kvalitnými FOX tlmičmi. Predné tlmiče FOX Float X EVOL a zadný tlmič FOX Podium X piggyback ponúkajú špičkové riadenie, lepšiu kontrolu a prispôsobiteľné pruženie pre prvotriednu jazdu. Pre rok 2013 s novým sfarbením.